Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

ОБРАЗ УКРАЇНИ В ПОЕЗІЇ «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ» ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 17-02-2013, 15:37
ОБРАЗ УКРАЇНИ В ПОЕЗІЇ «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ» ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ
Як гімн рідному краю, який переборює неймовірні труднощі, відстоює свою волю й національну гордість, сприймається вірш В. Сосюри «Любіть Україну». Він написаний у рік повного визволення України від німецько-фашистських загарбників (1944). Поет відтворює образ «вишневої України», змальовує красу ,її природи, звитяжну історію, волелюбний народ з багатою культурою і солов'їною мовою. Анафора «любіть Україну» — це щирий і безпосередній заклик до всіх співвітчизників, бо «для нас вона в світі єдина, одна». Декому можуть здатися незрозумілими й несправедливими слова поета:
Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!..
Але згадаймо слова з Біблії про те, що коли хто каже, що любить Бога, і при цьому ненавидить брата свого, то це є брехня. Як можна полюбити і зрозуміти чужу культуру, коли не любиш і зневажаєш свою рідну!
Здається, саме ці слова спричинили до того, що вірш був заборонений для читачів, автор підданий нещадній критиці й осуду за нібито «буржуазний націоналізм».
Почуття любові до України виражається у вірші світлими барвами, деталями, порівняннями; краса її «вічно жива і нова», мова її «солов'їна», вона — «як сонце і вітер», як «пісня», вона — «у квітці», «в птаїпині», «в електровогнях», «у дитячій усмішці».
Вічність, нетлінність, безсмертя народу і культури розкривається порівнянням його з купиною — вічнозеленим біблійним кущем, що горить і не згоряє. Про це ж ідеться і в останніх рядках твору:
Всім серцем любіть Україну свою — І вічні ми будемо з нею.
У поезії В. Сосюра, намагаючись осмислити саме поняття «любов до батьківщини», підкреслює, що це всеохоплюче почуття, що підносить самоповагу людини. Поезія має форму послання. Анафора «Любіть Україну» робить вірш щирим, композиційно завершеним. Поет звертається насамперед до молоді, бо майбутнє України пов'язане з долею молодого покоління, і від того, наскільки щиро воно люби¬тиме Україну, залежатиме її доля.
Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...