Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

Міні проект "Про назви рослин" для 2 класу
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 19-11-2015, 00:02

Про назви рослин

Немає єдиного пояснення, як рослини та їхні плоди отримали свої назви. Деякі були названі за зовнішнім виглядом, інші за назвою місця зростання, треті тому, що були на щось схожі.

Ось кілька прикладів, як це сталося.

Г О Р О Х
Жартівливий вираз "за царя Гороха” відсилає нас в незапам´ятні часи. Адже слово "горох” і насправді прийшло в нашу мову дуже давно. Його видозміна "горх” споріднена давньоіндійському слову, що означає "тре” і тут доречно згадати, що горох в давнину використовували переважно в тертому й товченому вигляді. Із цього борошна пекли горіхові млинці. А давній вираз "шут гороховий” пов´язаний з тим, що шути і скоморохи мали брязкальця із бичачих міхурів, наповнених сухим горохом.
С М О Р О Д И Н А
Давайте згадаємо, які слова мають схожий корінь? Сморід, смердіти, смердючий... Але смородина зовсім не ображається за таку спорідненість. Справа в тому, що назву свою вона отримала досить давно, коли ці слова мали дещо інше значення, відмінне від нині існуючого, що означає "неприємний запах, вонючий”... Для предків усіх слов´ян слова "сморда” означали "сильний запах”. Лише сильний і зовсім не "поганий”. Тому в різних слов´янських мовах таку назву давали рослинам, які мали сильний, виразний запах. Згадайте, як сильно і приємно пахне потертий між долонями листочок смородини, та й плоди не позбавлені таких властивостей.

ПОЛУНИЦЯ

В англійській мові спочатку мала значення «біжуча ягода», тому що її пагони розбігаються від батьківської рослини в усі сторони.

К А П У С Т А
Від чого походить назва "капуста”? Великі качани нагадують голову. Ця особливість відбита в самій назві. Виявляється, що вона походить від латинського слова "капут”, що означає " голова”.
М О Л О Ч А Й
Чому ця рослина отримала таку назву? Давайте попробуємо розбити слово молочай на складові, що отримаємо? Молоко і чай. Що ж спільного між цими продуктами харчування і рослиною? Виявляється самий прямий зв´язок – розламавши стебельце цієї рослини, ви помітите як зразу на зрізі з´являється краплинка білої рідини, яку в народі називають молочком. Знаючи чудову здатність "молочка” виліковувати від простудних захворювань, люди додавали це молочко до чаю і випивали його. Через деякий час хворобу як рукою знІмало, а рослину називали моло-чаєм.
С О Н - Т Р А В А
В похмуру погоду, перед дощем, а також на ніч квітки сон–трави никнуть до землі, неначе засипають. Ця особливість рослини засипати при несприятливих умовах, щоб зберегти органи розмноження від холоду і вологи, знайшли відображення в легендах і повір´ях. Мисливці стверджували, що ведмеді, звідавши кореня цієї рослини, ставали млявими, неначебто хміліли. Вважали, що й люди, покуштувавши цієї трави засинали безпробудним сном. Вченими-медиками вдалось з’ясувати, що сон-трава дійсно володіє цілющою снотворною дією.
Т Ю Т Ю Н

Про що кажуть назви рослинЗупинились у степу чумаки і почали варити вечерю. Поруч була могилка, що поросла особливою травою. Коли потім трава від вогню загорілась і почала давати дим з невідомим ароматом, який поширювався довкола, один з чумаків з подиву вигукнув: "Ти ба!”. Другий чумак, незрозумівши як слід, украй здивований перепитав: "Табак?” – "Тю-тю”, затюкав на нього перший. "Тютюн?” – знову спантеличено перепитав той, не розчувши слів. З того часу і стали називати нововідкрите зілля ТАБАКОМ або ТЮТЮНОМ.

Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...