Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

Переказ на тему Наслідки технічного прогресу
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 27-07-2013, 15:37

Наслідки технічного прогресу

Озирнімося навколо. Дедалі частіше постає питання про непередбачені наслідки науково-технічного прогресу. Над-розвинена інформатика й небувала легкість переміщень, які надихають, тішать і додають відчуття могутності й сили, на­справді ослаблюють і знеособлюють кожного зокрема.

Поспіх став життєвою нормою. Індивідуальні запити в без­межжі необхідності непомітно перетворюються в одноманітну картинку масовості та серійності. Всюдисуща реклама без­упинно руйнує здатність людини до самостійного судження. Телевізор привчає до калейдоскопічного нашарування зміни вражень. Ідеться вже не про самі враження, а про цю безпе­рервну зміну, без якої неначе й жити стає неможливо. А елек­тронний вітер, з безглуздою гордістю званий інформаційним вибухом, видмухує всі запаси пам'яті, перетворюючи стару скарбницю на порожню й слизьку трубу.

Інтенсивний розвиток електроніки й радіотехніки призвів до забруднення природного середовища електромагнітними випромінюваннями. Головне їх джерело - радіо-, телевізійні й радіолокаційні станції та центри, високовольтні лінії елек­тропередач і підстанцій, електротранспорт, телевізори й комп'ютери (особливо - телевізійні зали, студії, комп'ютерні центри, де зосереджено багато цієї техніки).

Що таке електроніка? Вона не жива й не мертва, а швид­кість процесів, які відбуваються в ній, величезна. її не на­звеш розумною, проте й на безглузду вона не скидається. їй властиве щось на зразок саморозмноження, а її підприємли­вість не має меж. Хто вона: утішник, «полегшувач» життя? Ні, вона полегшує не життя, а розв'язання тих здебільшого штучних завдань і задоволення порожніх потреб. І робить вона це лише з тією кабальною умовою, що ми передоручимо їй власну ініціативу й відповідальність, станемо без неї безпо­мічними і безмежно залежними від її сумнівних зручностей.

Слідами технічного прогресу вона ввірвалася в людську душу й мозок, бажання і навички, прагнучи опанувати людину й переінакшити її за власною подобою.

Що й казати: момент вторгнення був обраний навдивови­жу прицільно - саме кінець чергової культурної епохи, період, що несе душевну прострацію й затемнення духу, журливий перебій, коли дитяча основа людини звільняється від несправжніх дорослих нашарувань, що обпадають з неї, як пересохла фарба з жерсті, і виразно заявляє про себе. У чому виявляється найповніше дитяче єство? У безвідповідальності. У необачності.

У самозабутній грі.

У мене перед очима численні натовпи дітей, повністю захо­плених новою чарівною іграшкою — комп'ютером. Забуто все: затишок рідного дому, авторитет батька, школа, вимоги вихо­вателів і вчителів, необхідність тривалого й нудного навчан­ня.

І якщо роздмухати гру до тих грандіозних розмірів, які со­лодко вимріяв добрий професор Тапскотт, - наслідки будуть жахливими, оскільки дитячі ігри так званих дорослих небез­печні геть не по-дитячому.

Братання з комп'ютером культивує моральну спустоше­ність, лінь мозку, вседозволеність і ганебну для дорослих пси­хологію розбещеної дитини.

Утім, мені не здається, що електронна недуга зайшла по-справжньому далеко. Шкода лише, що моє припущення побу­доване не на вірі в здатність людини отямитися й зрозуміти, а на невтішній упевненості, що людству, яке загралося, за­бракне часу й можливості довести цю гру до її логічного за­вершення.

(452 слова)  За В. Акоповим
Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...