Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

План конспект ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО З РОЗДІЛУ «БУДОВА СЛОВА Й ОРФОГРАФІЯ»
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 28-01-2013, 11:44
ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО З РОЗДІЛУ «БУДОВА СЛОВА Й ОРФОГРАФІЯ»
Мета: повторити, поглибити, узагальнити й систематизувати засвоєні в 5 класі знання учнів з розділу «Будова слова й орфографія»; удосконалити вміння і навички п'ятикласників щодо практичного використання знань з розділу «Будова слова й орфографія»; закріпити відомості про значущі частини слова, удосконалити орфографічні навички, вміння добирати спільнокореневі слова, розрізняти форми слова й спільнокореневі слова, правильно використовувати їх у мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу ознайомити учнів з рослинними символами нашої держави, виховувати бережливе ставлення до природи.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Лексикологія і фразеологія: засвоєння нових слів (у тому числі й власне українських) і фразеологізмів.
Граматика: особливості будови вивчених частин мови.
Культура мовлення і стилістика: використання в мовленні слів із суфіксами і префіксами, що надають емоційного забарвлення і виразності тексту; спільнокореневі слова як засіб зв'язку речень у тексті; уникнення помилок, пов'язаних з невиправданим уживанням спільнокореневих слів; засвоєння складних випадків слововживання.
Текст (риторичний аспект): удосконалення вмінь знаходити інформацію до обраної теми, аналізувати її, виділяти головне і другорядне, добирати ключові слова для висловлювання.
"Пні уроку: урок повторення з елементами узагальнення і систематизації.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Установчо-мотиваційний етап
Психологічна настанова щодо повторення матеріалу з розділу «Будова слова й орфографія».
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.
Оголошення епіграфа
Без верби і калини нема України. Народна творчість
IV. Узагальнення і систематизація здобутих знань
у процесі практичної роботи
Вибіркова робота
► Прочитати речення. Записати їх, з дужок уставляючи слова, які відповідають контексту і стилю висловлювання. Аргументувати свій вибір.
1) (Калина, калинонька, калинка) — кущ або (невеличке, невелике, малюсіньке, маненьке) (деревище, дерево) заввишки до трьох метрів (3 підручника). 2) У Вербну неділю ми з мамою освятили (гілочки, гілки, галуззя) верби у церкві, а потім удома (легко, легенько, легесенько) били родичів і бажали (здоров'я, здоров'ячка), довгих років життя (З журналу). 3) (Барвінок, барвіночок, росте в лісах, на схилах горбів і стелить свої (стебельця, стебна) низько біля самої (землі, матінки-землі) (3 підручника).
Словниковий диктант
► Записати під диктовку слова. Підкреслити орфограми. Розтлумачити підкреслені слова, а виділені розібрати за будовою.
Журі, змалку, голос, сьомий, проганяти, навперейми, ревінь, преосвященство, преамбула, пристаркуватий, прейскурант, претензія, принаймні, прекрасний, розсада, рослинний.
Навчальне редагування
► Прочитати речення. Знайти лексичні й орфографічні помилки, виправити їх і записати речення. Пояснити свій вибір.
1) Коли в лісі розквітнули весняні квіти проліски, лісник почав оберігати їх від «бізнесменів». 2) Дивовижний бузок дивує не тільки великими груздями білих та лілових квітів, а й запахом. 3) Навесні, коли наступила вже повна весна, з'являється жовтий козелець. 4) Ніжність лілії використовували грецькі та римські красуні, від цієї квітки ніжною ставала шкіра. 5) Любисток дуже давно придбав права громадськості на Україні.
Пошукова робота
► Згадати й записати фразеологічні звороти, до будови яких входять назви рослин-символів. Дібрати до них форми слова і спільнокореневі слова.
Довідка. Дуба смаленого правити; дуля з маком; зацвісти маком; мов Кузьма з маку; мов маків цвіт; на макове зерно не тямити; обдерти як липку; плакуча верба; сісти маком; як за гріш маку.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Скласти зв'язну розповідь на тему «Чар-зілля», використовуючи суфікси і префікси, що надають емоційного забарвлення і виразності тексту.
Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...