Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

План конспект з української мови 8 клас Урок №4. Тема: Повторення та узагальнення вивченого з розділів Морфологія й Орфографія
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 12-09-2017, 00:07

План конспект з української мови 8 клас Урок №4. Тема: Повторення та узагальнення вивченого з розділів Морфологія й Орфографія

Мета: повторити і узагальнити вивчене з морфології, удосконалювати вміння аналізувати самостійні частини мови, швидко і правильно знаходити їх у тексті, відмінювати, визначати їх синтаксичну роль у реченні, пам’ять та увагу, виховувати любов до рідного слова, ціннісне ставлення до себе і до свого народу, своєї країни.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник « Рідна мова» для 6 класу; таблиця: « Частини мови».

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

ІV. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда.

• Який розділ мовознавчої науки вивчає частини мови?

• Якими спільними рисами характеризуються слова однієї частини мови?

• Скільки частин мови є в українській мові?

• Які частини мови є самостійними? Назвати і навести приклади.

• У чому полягає відмінність між самостійними і службовими частинами мови?

• Які є службові частини мови? Назвати і навести приклади.

• Яка частина мови не належить ні до самостійних, ні до службових? Назвати і навести приклади.

V. Виконання вправ на повторення

1. Робота біля дошки.

Записати речення. З’ясувати, до яких частин мови належать ужиті в реченнях слова. Які частини мови є самостійними, які службовими? У чому полягає відмінність між самостійними та службовими частинами мови?

Мама знали пісень багато і виводили їх так гарно. Випадала часинка, й тато промовляв: "Заспівай нам, Ганно!" (В. Миколайчук.) Зійшлися два українці та й співають у три голоси. (Г. Гордасевич.) Коли зійдеться три українці, то це вже хор. (М. Рильський).

2. Попереджувальний диктант.

У кожному з речень підкреслити члени речення та назвати частини мови. Який розділ науки про мову вивчає члени речення? Який – частини мови?

Де мати посіє, там стелиться ласка. Де мати посадить, там сходить добро. У мами рука і легка, і прекрасна, а серце глибоке, як сивий Дніпро. (В. Крищенко.) Щедрість материнських добрих рук ми ще у житті не оцінили. (Д. Луценко.)

3. Диктант з коментуванням.

У кожному з речень назвати самостійні та службові частини мови.

Мамине обличчя у дитинство кличе, із дитинства в юність поглядом веде. Мамине обличчя сонця мені зичить. Мамине обличчя любе й молоде. (М. Дмитренко.) Так непомітно проліта одна хвилина біля мами, одна хвилина золота. (Л. Талалай.)

4. Творча робота.

Скласти невелике висловлювання (обсяг - 4-5 речень) на тему "Хвилина біля мами". У тексті творчої роботи вказати кілька самостійних та службових частин мови.

5. Орфографічний практикум (самостійна робота).

Вставте пропущені букви. Виділіть у словах орфограми.

Рождаєт..ся м..лодія осін..я і м’яко на пл..че кладе кр..ло. (Б. Олійник)Сипл..т..ся, ос..па..т..ся листя, горбляться б..рези, плаче і посміха..т..ся крізь сл..о- зи осінь. (М. Стельмах) Є щастя в кожній боро..ьбі, коли м..та бл..зька, ясна. (Я. Воронько).

VІ. Підсумок уроку

VІІ. Домашнє завдання

Повторити правила з розділу Морфологія. Виконати впр. З підручника.

Скачати urok-4.rar [12,92 Kb]


Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...