Тема, ідея, конфлікт, композиція, сюжет твору
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 17-12-2012, 18:48
Літературознавчий аналіз твору не можливий без дослідження всіх мікроелементів його форми, мовно-образних зв'язків, адже в кожному з цих елементів своєрідно виявляються властивості цілого твору, зовнішній бік і внутрішню суть якого презентують зміст і форма.
Зміст — це те, що лежить в основі твору, відповідно подане письменником. Це те, що зображується у творі, і те, що пізнається з нього. Він об'єднує в собі тематику, ідейно-емоційну оцінку дійсності та проблематику.
Форма — це вираження внутрішньої сутності твору. Вона є складною і багатоаспектною. Форма включає в себе жанрову специфіку, композиційно-сюжетну структуру, художні узагальнення, подані в образах, і мову, тобто словесні зображально-виражальні засоби. Щоб зрозуміти художній твір, осягнути його поетичний світ, який матеріалізований у тексті й втілює теми, проблеми і характери, треба дослідити внутрішні закони цього твору, а це вимагає певного "інструментарію", тобто знання основних літературознавчих понять і категорій. Інакше кажучи, зміст і форму не можна роз'єднати, відділити одне від одного.
Літературний твір — це головна складова частини літературного процесу. У ньому художньо моделюються певні сторони реальної дійсності у світлі суспільно-політичних і естетичних поглядів митця, порушуються актуальні проблеми, проводяться відповідні ідеї.
Тема (від гр. — те, що лежить в основі) — основне питання, яке висвітлює письменник у творі на певному життєвому матеріалі відповідно до своїх світоглядних позицій; це коло життєвих явищ чи якась сторона людського життя, обрана письменником для зображення.

скачати tema-deya-konflkt.doc [77,71 Kb]
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів