Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

Сценарій до Дня Святого Валентина
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 15-02-2015, 17:49

Сценарій до Дня Святого Валентина

 

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання..

Дише тихо і легко в синяву вона,
простягає до зір свої руки...
В день такий на землі розцвітає весна
і тремтить од солодкої муки...

В’яне серце моє од щасливих очей,
що горять в тумані наді мною...
Розливається кров і по жилах тече,
ніби пахне вона лободою...

Гей, ви, зорі ясні!.. Тихий місяцю мій!..
Де ви бачили більше кохання?..
Я для неї зірву Оріон золотий,
я — поет робітничої рані...

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання..

Дише тихо і легко в синяву вона,
простягає до зір свої руки...
В день такий на землі розцвітає весна
і тремтить од солодкої муки...

 

 

Ведуча. Життя без кохання,
Життя без любові –
То небо без сонця,
То небо беззоре!
Життя неможливе,
Воно не існує,
Коли наше серце
Любові не чує.

Ведучий. Мудрець повідав істину людині:
Кохання й миле серцю – річ одна,
Як душі мудрі з розумом єдині.
Отак і їх ніщо не роз’єдна.

Ведуча. Пані та панове!

Ведучий. Леді і джентельмени!

Ведуча. І просто друзі!

Ведучий. «Я тебе кохаю...». Різні віки, різні мови... все різне. Єдине — кохання. Кохання — вогонь і лід, поезія і проза, о, як пісня, без кінця та краю, що лине над безкрайніми степами: як біг струмка, як грім і блискавиця, як зірка, що вражає сміливця красою й простотою водночас. Кохання — все, що було, буде. Воно зігріває вас у свята й будні.

Ведуча. Найкращими словами, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець, передають закохані одне одному свої почуття, розповідають про радість і щастя, про тугу та біль. Саме кохання, любов — джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, скульптори, філософи, композитори.

Ведучий. До кожного з нас рано чи пізно в душу заглядає кохання. Кохання — одне з піднесених, шляхетних і прекрасних почуттів! Кохання панує над світом. Воно поза віком і часом.

Ведуча.
Чи переллю колись у слово
Оце щемливе почуття?
Що так зненацька і раптово
Ввірвалося в моє життя?
До крику — душу обпалило!
До крові — серце обпекло!
Подарувало мені крила,
До неба — вкотре! — підняло! (Г. Костів-Гуска).


Ведучий. У наші серця знову завітало свято. Мабуть, найдивовижніше і найпрекрасніше – свято кохання.

Ведуча. Тобто відомий усім День святого Валентина. Надворі ще зима, але у серця вже постукала весна. Кохання не боїться холоду і розквітає будь-якої пори року. Тож ми, Валентин і Валентина, раді вітати у цьому залі усіх закоханих і тих, хто іще лише сподівається знайти своє кохання.

Ведучий. Напевно, ви добре знаєте, що існує багато легенд щодо походження цього свята.

Ведуча. Ведучий. Саме сьогодні, 14 лютого, ми звертаємось до теми кохання, бо сьогодні надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих.

Ведуча. 14 лютого, день Святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де щороку його відзначають. Різні перекази, легенди стверджу¬ють, що Святий Валентин — не вигаданий. У Давньому Римі цим іменем був названий один священик. Жив він у III ст. н. е., у роки царювання Клавдія II. Як відомо, цей імператор про¬славився своєю жорстокістю, деспотизмом. Клавдій II заборонив одружуватися воїнам, бо, мовляв, вони тоді не так пильно не¬стимуть службу.

Рим. III століття нашої ери. Імператор мріє створити найсильнішу армію в світі. «Справжній чоловік має бути справ¬жнім воїном, а не сидіти біля жіночої спідниці, — заявляє він. І оскільки воїн має бути завжди в поході, далеко від дому, то ніщо не повинно зв'язувати його з домівкою. Я забороняю воїнам моїх легіонів одружуватися». Священик Валентин, нез важаючи на заборону та небезпеку, таємно одружував закоханих.

Ведучий. Усе закінчилося сумно. Валентина кинули до в'язниці. Тюремний наглядач зрозумів, що у камері знемагає освічена, душевно багата людина. Він ставився до Валентина із співчуттям, і, як міг, полегшував його муки. У цього наглядача тюрми була донька Джулія — надзвичайної краси дівчина, але вона була сліпою. Невдовзі священик Валентин став учителем доньки наглядача. Він навчав її арифметики, ботаніки, географії, відкрив перед нею світ, якого вона ніколи не бачила.

Ведуча. Валентин закохався у цю надзвичайно розумну ді¬вчину і Джулія відповіла йому взаємністю.
Якось Джулія запитала у Валентина, чи Бог справді чує щиру, гарячу молитву, чи проявЛяє своє милосердя до бідних і стражденних, до тих, хто вірить у нього.
— Так,— відповів Валентин.
Вони взялися за руки, впали на коліна і почали гаряче мо¬литися, щоб Бог послав Джулії зір. Раптом у тюремну камеру увірвалося яскраве світло.
— О, Валентине, я бачу!— вигукнула Джулія.
— Я бачу!!!
Їхній радості не було меж.

Ведучий. Але Валентина 14 лютого 269 року стратили. Його не змогло врятувати навіть палке кохання прекрасної Джулії.
Усю ніч перед стратою з 13 на 14 лютого він писав коханій листи. «Твій Валентин»,— такими були останні слова в них, виведені його рукою.

Ведуча. Згодом, у 469 році, священика зарахували до лику святих. Відтоді Валентина вважають єдиним святим — покрови¬телем всіх закоханих. З того часу минуло майже дві тисячі ро¬ків. Та слова кохання живуть і досі. Весь світ у день 14 лютого зізнається у коханні. Закохані надсилають одне одному ніжні та трепетні листи, які називаються «валентинками».

Ведучий. Інші легенди стверджують, що Валентинів день взагалі немає нічого спільного із життям святого. За часів Римської імперії існувала традиція: щороку 14 лютого, напередодні свята Люперцалії, юнаки писали на шматочках паперу жіночі імена і вкидали ці папірці у велику скриню. Потім юнаки наосліп діставали папірці. Дівчина, чиє ім’я випадало хлопцеві, ставала його супутницею на фестивалі Люперцалії. Свято це присвячувалося богині шлюбу Юноні та Панові – богу живої природи.

Ведуча. А от у середньовіччі вважали, що саме 14 лютого птахи обирають собі пару. Але не будемо сперечатися,яка легенда ближча до істини, адже це не суттєво. Свято Валентина люблять за те, що воно возвеличує найпрекрасніше почуття – кохання.

Ведучий. Розкажу тобі думку таємну,
Дивний здогад мене обпік:
Я залишуся в серці твоєму
На сьогодні, на завтра, навік.
І минатиме час,
Нанизавши сотні вражень, імен і країн.

Ведуча. На сьогодні, на завтра, назавжди!
Ти залишишся в серці моїм.
А чому?
То чудна теорема,
На яку ти мене прирік.
То все разом, а ти – окремо.
І сьогодні, і завтра, й навік.

Ведучий. У наш час День святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.

Ведуча. Символом цього дня стали яскраво-червоні сердечка, купідони, пара голубів, букети троянд та фіалок. Їхні зображення стали обов’язковими елементами святкових листівок – "валентинок”.

Ведучий. Отже, свято Валентина – одне з найпопулярніших свят у цілому світі. Воно об’єднує людей різних національностей, країн. Чому?

Ведуча. Бо любові не потрібна мова – вона зрозуміла усім серцям.

Ведуча. У Англії у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх в глину і кидають у воду. Кулька, що спливає першою, і приносить дівчині ім'я судженого.

Ведучий. Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають листки лавра до подушки, тоді можна побачити уві сні нареченого.

Ведуча. В Америці, Англії у день святого Валентним ми їм зустрінете жодної жінки без букета квітів.

Ведучий. Один з британських звичаїв такий: 4-5 хлопців на папірцях пишуть імена дівчат, кидають їх у кепку і витягують. Дівчина, чиє ім'я витягне хлопець, стає його «Валентинкою». А хлопець, стоячи на одному коліні, читає їй сонет Шекспіра.

Ведуча. День святого Валентина в Італії називають «Солодким днем», бо тоді прийнято дарувати своїм коханим переважно солодощі.

Ведучий. А поляки цього дня ходять до костьолів, моляться до ікони святого Валентина в надії на щасливе кохання.

Ведуча. Як на мене, найбільш не ординарно День усіх за¬коханих святкують в Японії. 14 лютого на головній площі Токіо відбувається щось незвичайне: кілька дівчат та хлопців, стоячи на сцені, голосно вигукують свої побажання та освідчуються в ко¬ханні. Хто зробить це голосніше, той отримує приз.

Ведучий. Багато років тому в Англії у цей день дітей наря¬джали в одяг дорослих. Вони ходили від хата до хати і співали пісні про Святого Валентина.

Ведуча. В Уельсі з дерева вирізали дерев'яні ложки й дарува¬ли їх своїм коханим 14 лютого. Ці ложки оздоблювали сердечка¬ми, ключиками, що означало: «Ти знайшов шлях до мого серця».

Ведучий. На Сицилії існує таке повір'я: якщо молода дівчи¬на стоятиме біля вікна півгодини перед сходом сонця напередодні Дня Валентина і перший промінь впаде на неї, то того ж року вона вийде заміж.

Ведуча. У Німеччині дівчата писали на цибулинах тюльпанів чоловічі імена. Який тюльпан зацвіте першим — за того дівчина і вийде заміж.

Ведучий. У Римі хлопці витягували невеличкі аркуші з на¬писаними на них жіночими іменами. А японці вважають 14 лю¬того своєрідним днем вітання, коли подарунки отримує в осно вному сильна половина людства.

Ведуча. Усіх святкових витівок, що їх на День Святого Валентина роблять досить-таки серйозні люди, перелічити про¬сто неможливо. Що там тобі листівки у вигляді сердечок, цукерки, парфуми і квіти! Як ви гадаєте, чи здатна була «залізна леді», колишній держсекретар Америки Мадлен Олбрайт обійти всіх учасників засідання Ради Безпеки ООН і вручити кожному з них по гарному подарункові із солодощами? Здатна — у День Валентина! Чи можуть жорстокі перуанські терористи дозволи¬ти побачення своїм заручникам із коханими? Так, лише у день Святого Валентина.

Ведучий. А в Норвегії 14 лютого можуть одружуватися без згоди батьків. В Японії в цей день освідчуватись в коханні може першою жінка.

 

 

 

Ведучий. І на честь цього свята ми оголошуємо невеличку конкурсну програму „Романтична пара”.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ведуча. Кожну конкурсну програму буде оцінювати журі.
(Представлення журі)

Ведучий. У нашому конкурсі прийматимуть участь учні 6 – 9 класів.
(Представлення учасників)

Ведуча. (1) Перший конкурс нашої програми „Формування пар”. Завдання цього конкурсу – у коробці вміщено сердечка з номерами, які співпадають з тими, що і в іншій коробці. Дівчата та хлопці обирають по одному сердечку. Однакові номери у дівчат і хлопців – це і будуть пари. Протягом свята ми перевіримо, наскільки ці пари виявляться міцними.

Ведучий. Отже, наші учасники утворили пари.


Ведуча. Уміння зрозуміти один одного – складне мистецтво. Але оскільки воно дуже необхідне для люблячих сердець, ми повинні з’ясувати – на скільки легко ви володієте цим мистецтвом.

Ведучий. (2) Уявіть собі таку ситуацію: на іншому боці дороги, по якій весь час їдуть машини, ви побачили свою хорошу знайому. Вам дуже хочеться запросити її ... Куди? Дізнаєтеся згодом. Але оскільки вас почути вона не може, то ви маєте застосувати міміку і жести. Таким чином наступний конкурс має назву „Зрозумій мене”. А учасниці мають зрозуміти куди їх запрошують. Якщо дівчина здогадалася, то пара отримує додатково 1 бал. Конкурс оцінюється по 5-бальній системі.


(Кожен учасник дістає записане на карточці завдання.)

Ведуча: (3) Ви всі давно чули дуже багато розповідей про кохання. Наступний конкурс полягатиме у тому, щоб кожен хлопець написав найбільше визначень про кохання.

 

Ведучий: Вашу творчість оцінить журі.

 

Ведуча: (4) А тепер, коли ви так багато розповіли та почули про кохання давайте разом візьмемо участь у танцювальній грі «В усіх у нас є вуха»

Завдання: Гравці стають в коло. Ведучий говорить: «В усіх у нас є руки». Після цього кожен учасник бере свого сусіда справа за ліву руку і з криками «В усіх у нас є руки» гравці рухаються по колу, поки не зроблять повний оберт. Після цього ведучий говорить: «В усіх у нас є шиї», і гра повторюється, тільки тепер учасники тримають свого правого сусіда за шию. Далі ведучий перераховує різні частини тіла, і гравці пересуваються по колу, притримуючи за названу частину свого сусіда справа і кричачи або наспівуючи: «В усіх у нас є.»..

Перераховані частини тіла залежать від фантазії ведучого і ступеня розкутості гравців. Наприклад, можуть перераховуватися такі частини тіла: руки (окремо права і ліва), талія, шия, плече, вуха (окремо праве і ліве), лікті, волосся, ніс.

Ведучий (5) Всі наші хлопчики вміють добре бігати? А всі п'ятеро дівчат добре танцюють? Ну, тоді побігаємо і потанцюємо! Кснкурс цей назвемо «Танець зі стільцями».

Ведуча.

В житті не все буває просто. Буває таке, що захочуть п'ятеро людей посидіти на стільчиках, а стільчиків-то всього чотири. Як бути?

Ведучий. Буває гірше. Захочуть п'ятеро дівчат зустрітися з п'ятьма хлопцями, а їх... четверо. Як бути в такому випадку?

Ведуча.

Значить треба бігати й танцювати.

На сцену ставляться чотири стільці спинками один до одного, щоб всі чотири дивилися в різні боки.

Ведуча

Хлопчики, сідайте.

Природно, юнаки будуть обурені: «Як «сідати»?! Адже нас п'ятеро, а стільців чотири!»

А ми зараз з'ясуємо, хто з вас зайвий.

Звучить запальна музика. Юнаки починають бігати по сцені навколо стільців. Їх завдання: в той момент, коли музика стихне, встигнути зайняти один з чотирьох стільців. Так як учасників п'ятеро, один виявляється невдахою.

Ведуча.

Хлопчики залишаються сидіти на зайнятих стільцях. В гру включаються дівчинки. Ваше завдання протанцювати під музику навколо стільців, а потім, коли музика закінчиться, зайняти один з них - природно, разом з хлопчиком. Але пам'ятайте, одна з вас виявиться зайвою.

Звучить музика, дівчатка танцюють і в той момент, коли музика стихає, сідають на коліна хлопчикам. Одна залишається не у справ. Ведучий піднімає юнаків і дівчат і прибирає один стілець.

Ведуча.

А тепер знову хлопчики. Побігли-побігли! Вас чекає прекрасна принцеса!

Юнаки знову біжать навколо стільців, сідають, в результаті ще один вибуває.

Ведуча.

Дівчата, ваш вихід. Танцюйте як можна краще, це теж оцінюється.

Дівчата знову танцюють, сідають, одна вибуває. Ведучий забирає черговий стілець. Тепер стільців два, а троє юнаків. Все повторюється, і один з них вибуває. Потім знову вступають дівчини, сідають на коліна юнакам, але одна не встигає і вибуває. Дівчат залишається теж двоє. Прибирається ще один стілець. З'ясовується, хто ж із хлопців виявиться найспритнішим і встигне сісти на єдиний стілець. Навколо нього танцюють дві дівчини, і одна з них встигає сісти йому на коліна.

 

Ведуча. (6) Закоханий хлопець має впізнати свою половинку в будь-яких обставинах. Конкурс «Знайди свою пару». Учасники повинні із зав’язаними очима знайти свою половинку серед усіх дівчат.

 

Ведуча. (7) Коли людина закохується, то вона прагне творити щось надзвичайне та неможливе. Конкурс «Закоханий художник». Завдання: намалювати квітку, з якою асоціюється образ коханої.

 

Ведуча (8). Наші дівчата завжди прагнуть зберегти ідеальну фігуру. Для цього вони йдуть на великі жертви. Зараз ми побачимо, яка з дівчат виявиться найнаполегливішою та най витривалішою. Завдання: кожна дівчина має крутити круг якнайдовше.

 

Ведуча (9). Подружнє життя супроводжується клопотами, проблемами, відповідальністю. І дружина повинна кожного ранку допомогти чоловікові зібратися на роботу зав’язавши йому краватку, адже чоловіки роблять це дуже повільно та невміло. Завдання: кожна дівчина зав’язує краватку своїй половинці.


Ведуча. От і скінчилася наша програма. Дякуємо вам за увагу.

Ведучий. Бажаємо усім весело провести свято Валентина.

 

(Журі оголошує результати і нагороджує пари за такими номінаціями: „Найромантичніша пара”, „Найвеселіша пара”, „Найгарніша пара”, „Пара глядацьких симпатій” і переможців „Ідеальна пара”)

Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...