Лис Володимир Савович життя і творчість
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 3-01-2014, 17:04
Лис Володимир Савович життя і творчість
Народився 26 жовтня 1950 року на хуторі поблизу села Згорани на Волині. 1977 року закінчив факультет журналістикиЛьвівського державного університету імені Івана Франка. Служив у війську, працював журналістом у районних газетахВолині, Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини, у волинській молодіжці, завідував літературною частиною Рівненськогомузично-драматичного театру. Нині редактор відділу державного будівництва незалежної громадсько-політичної газети«Волинь».
У літературі дебютував як драматург, п'ять його п'єс було поставлено в різних театрах України, на українському радіо. Як прозаїк заявив про себе 1985 року. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк у 2012 долучався до участі в національному проекті «Україна читає дітям» - чиновник цитував у дитячій бібліотеці витяги з роману "Століття Якова" волинського письменника Володимира Лиса. Роман здобув перемогу у національному конкурсі «Коронація слова» у статусі «Найкращий роман десятиліття».
«Ця історія проста і задушевна, вона зрозуміла для читачів будь-якого віку: в ній такі поняття як кохання, совість, доброта, співучасть, зрада, кара. Окрім того твір містить надзвичайно виразний місцевий колорит. У двох сотнях сторінок – сто років української історії та сто років життя окремої людини з непростою долею. У якій – трагедії і щастя, надія і зневіра, любов і ненависть, війна і мир», розповів Олександр Курилюк. Він зачитав окремі уривки роману, завершивши такою простою для слуху та розуміння цитатою: «Серед страшної кривавиці стоїть він, простий, тико й того, що трохи грамотний поліщук Яків Мех, по-вуличному Цвіркун. Стоїть альбо рухається то в їден бік, то в другий. Його переставляють, мов пішака на якійсь дошці незбагненної гри чи, гірше того – задмухують, як мураху, що от-от можуть роздушити. Він сам рушає посеред тої смертельної крутаниці, намагаючись вижити і втекти. Втекти й вижити».
Автор романів «Айстри на зрубі», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова». Побачили світ книги «Володимир Лис про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Магеллана, Ісаака Ньютона, Шарлотту, Емілі, Енн Бронте», «Господар нашого двору» (п'єса), «Таємна кухня погоди» (книга народного синоптика).
Нагородження
Перша Премія на республіканському конкурсі творів про молодь (за повість «Там, за порогом»)
• Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003 роки)
• Людина року Волинського краю у номінації «Професіонал року» (2004)
• Лауреат Першої Премії І-го Всеукраїнського конкурсу оригінальної радіоп'єси «Відродимо забутий жанр» (2007 року) за п'єсу «Полювання на брата»
• Лауреат літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського (2007)
• Володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Острів Сильвестра» (2008)
• Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2009)
• Володар Гранд-коронації Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Століття Якова» (2010)
• Визнано «Митцем року» на «Людина року Волинського краю – 2010».
• У 2012 році увійшов у ТОП-100 впливових людей Волині під номером 46.
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали