Успіх «Звенигори» в Парижі О. Довженко
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 29-01-2013, 14:19
Успіх «Звенигори» в Парижі О. Довженко
Успіх «Звенигори» в Парижі перевершив найоптимістичніші припущення. Після громадянського перегляду в Торгпредстві СРСР та першого дебюту в «Вільній кінотрибуні» переповнені зали та вибухи бурхливих овацій під час демонстрування фільму в фільм-клубі Парижа, в Сорбонні та «Сіне-Латені».
У французькій мові є вислів - успіх першого кроку. Цим реченням можна коротко охарактеризувати паризький виступ Довженка та української кінематографії на міжнародному терені. П'ять переглядів одного й того ж фільму в найкращих залах інтелектуального Парижа, що звик до світових імен, - таке трапляється не часто.
Українська кінокритика Харкова й Києва не помилилася, проголосивши «Звенигору» фільмом світового масштабу.
Перегляд «Звенигори» в авангардному кінотеатрі Парижа, фільм-клубі, де йдуть нині фільм Абеля Ганса «Як я трощив Наполеона» та радянська стрічка «Троє в підвалі», відбувся 31 березня. Був присутній весь кінематографічний Париж. Перший фаховий іспит для ВУФКУ - ніхто з присутніх досі не бачив жодного кадру українського виробництва.
Тричі гасне світло - тут не дзвонять перед сеансом. І - «ВУФКУ показує».
Сорбонна. Зала Декарта. Біле полотно екрана лягло на чорну дошку, де ще помітні тригонометричні формули.
«Група філософічних студій» влаштовує лекцію Л. Муссінака «Сучасні тенденції радянського кіно». На перше місце він ставить «Звенигору», далі йде документальна стрічка Дзиги Вертова «Крокуй, Радо!», потім аналізуються «Кінець Санкт-Петербурга» та «Мати»... «Це фільми, що відіграють величезну роль не тільки в історії світової кінематографії, але й в історії світової революції», - закінчує свою промову Л. Муссінак.
«Сіне-Латен». Найпопулярніший кінотеатр Латинського кварталу. Перегляд «Звенигори» для французького студентства. Багато журналістів, представників паризьких кінофірм.
Успіх фільму ВУФКУ в Парижі вже відомий і поза межами Франції: сіне-клуб у Женеві, сіне-клуб у Брюсселі, «Фільм-Сосайт» (кінотовариство) в Лондоні запрошують «Звенигору» до себе.
31 березня в Парижі відбулося ще два великих громадських перегляди «Звенигори». Глядачі зустріли фільм О. Довженка овацією.
Кінокритики зазначили, що «Звенигора» є великим досягненням радянської кінематографії.
Незабаром «Звенигору» покажуть в Ліллі, фабричному місті північної Франції, та в Амстердамі (Голландія).
(КІНОВІСТІ. Бюллетень ВУФКУ. - 1928. - № 5, 6).
(Р. Мовчан. Українська проза XX століття в іменах, -к.: Актуальна освіта, 1997. - С 80-102).
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали