Виникнення та розвиток мистецтва оригамі
Додав: maria
Коментарів: 0
Додано: 24-12-2013, 22:32
Виникнення та розвиток мистецтва оригамі

Знайомство з оригамі слід розпочинати з стародавньої історії. Саме там, в стародавньому Китаї, в 105 році н. е. з’явилися перші послання для виникнення оригамі – мистецтва складання улюблених фігурок з квадратного аркуша паперу без використання ножиць та клею.
Як свідчить історія, в тому знаменитому році чиновник Цай Лунь зробив офіційну доповідь імператору про створення технології по виготовленню паперу. Багато десятиліть під острахом смертної кари китайці зберігали таємницю створення білого аркуша. Але з часом, коли китайці почали подорожувати до Японії, разом з ними подорожували й деякі таємниці цієї країни. В 7 ст. Буддійський монах Дан-Хо, якого вважали дуже розумним, і який знав технологію виготовлення туші та паперу, потрапляє в Японію і навчає монахів виготовляти папір за китайською технологією. Дуже скоро в Японії зуміли налагодити своє виробництво паперу, випередивши Китай.
Перші аркуші паперу, складені в незвичайні фігурки з’являються спочатку в монастирях. Тому що в японській мові поняття «Бог» і «Папір» звучать однаково, хоч і позначаються різними ієрогліфами. Фігурки з паперу ставали учасниками релігійних церемоній. Прикрашали стіни храмів. До сьогодення дійшли одні з перших фігурок з паперу – коробочки «санбо», в які японці клали кусочки риби та овочів, і підносили їх в якості жертвопринесення. Але це ще було не мистецтво.
З часом оригамі (а цей термін виник тільки в 1880 році) стає обов’язковим заняттям в багатьох японських сім’ях. Матері передавали свої знання дочкам, показуючи відомі їм фігурки.
В перекладі з японської оригамі означає «складання паперу» («Ори» - складати, «камі» - папір). Саме оригамі в Японії називають мистецтвом цілого аркуша.
Мистецтво оригамі існувало багато століть як храмове. Кількість фігурок була невелика.
Якщо звернутися до історії різних країн, то практично усюди, де існувало виробництво паперу, виникли свої традиції складання з аркуша паперу різних фігурок. Наприклад, Північна Африка чи Латинська Америка. Але саме Японія подарувала світу мистецтво оригамі.
Розквіт мистецтва оригамі припадає на середину двадцятого століття, робочий-металіст Акіра Йошизава вирішив присвятити себе оригамі та його розвитку. Основна заслуга А. Йошизава в тому, що він зумів створити те, що сьогодні називають «Азбукою оригамі». Умовні позначення, символи, графічні знаки, які придумав А. Йошизава, дозволили зафіксувати на папері процес складання фігур оригамі. Це відкриття дозволило оригамі стати універсальною, міжнародною мовою.
В сорокових роках створюються перші Центри і школи оригамі. Перший Центр Оригамі створила оригамістка Ліліан Оппенгеймер в Нью-Йорку.
Сьогодні мистецтво оригамі відкрито всьому світу.
Заняття оригамі дозволяє людині хоч не надовго відірватися від повсякденних проблем і полетіти разом з квадратним аркушем паперу в прекрасну країну Мистецтва.
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали