Легенди про оригамі
Додав: maria
Коментарів: 0
Додано: 24-12-2013, 22:34
Легенди про оригамі

Однією з невід’ємних частин сприйняття світу людиною є емоції, які формують наш настрій, а потім і відношення до певних речей, ситуацій. Якщо ми постійно чуємо про те, що живопис – це прекрасно, ми й сприймаємо його саме так. Можливо, саме з ціллю сформувати в учнів правильне відношення до оригамі, в різних місцевостях майстри вигадували про це мистецтво різні легенди.
Найголовніша японська легенда пов'язана з образом журавлика. Всі знають, що в країнах Сходу його вважають символом щастя, дружби та любові. Люди вірять, що коли зробити тисячу фігурок цієї пташки, а потім подарувати їх своїм друзям, то обов'язково здійсниться найзаповітніша мрія.
Якщо вірити легенді, то колись жив один майстер. Він був дуже бідний, але водночас дуже добрий. Цілими днями майстер складав з паперу різні фігурки і роздавав їх дітям. А одного разу він подарував свій виріб монахові, який брів дорогою. Це була фігурка журавлика. Мудрий монах сказав йому: «Твоє мистецтво зробить тебе багатим. Складай свої фігурки й надалі, але пам'ятай: коли складаєш, потрібно не думати про все навколишнє. Навіть якщо навколо тебе йде війна, ніщо не повинно відволікати твою увагу». Майстер послухав мудрого монаха і продовжував працювати.
Невдовзі, дійсно, почалася війна. Молоді пішли воювати, а старим доручили наглядати за дітьми та жінками. Настали важкі часи. Люди втрачали віру та надію на краще. Вони не розуміли нашого майстра, який не дивлячись ні на що, не залишав свої заняття. Розізлившись, вони вирішили спалити майстерню, але коли вони зайшли до майстерні, їх вразила різноманітність та неймовірна краса фігурок. Майстер запропонував вибрати кожному по одній. Люди почали запитувати, чому він їх виготовляє. І майстер сказав: «Я вірю, що вони дарують щастя». На очах у всіх він склав з паперового аркуша журавлика. І раптом птах змахнув крилами і, зірвавшись з руки, вилетів у вікно. Люди знову повірили в себе і змогли не тільки подолати ворога, але й відновити зруйноване селище.
Це лише одна з багатьох легенд. Насправді їх є тисячі, і кожен народ вірить в свою. На основі однієї легенди виникає ще декілька. Так сталося і в слідуючому випадку.
Після другої світової війни у відомої фігурки журавлика з'явилося нове значення. Його почали називати символом миру. Цьому також передує одна легенда. До цих пір кругом дітям розповідають про японську дівчинку на ім'я Садако Сасакі. Вона народилась в 1943 році. Батьки дівчинки загинули під час атомного бомбардування Хіросіми, а сама вона захворіла на променеву хворобу. Дівчинку забрали до шпиталю, а там вона почала складати паперових журавликів.
Дівчинка вірила, що історія про тисячу журавликів не вигадка, і бажання здійснюються. Мріючи про видужання, вона складала журавликів, також просячи в думках про мир на планеті. Нажаль, закінчити роботу вона не змогла. Вона померла 25 жовтня 1955 року, виготовивши тільки 644 журавлика. Цю надію дівчинки підхопили інші люди і теж почали виготовляти цих птахів, відсилаючи їх в музей миру. Так журавлик став символом миру.
За іншою, орігамі має властивість зберігати частинку душі господаря. Вважають, що, складаючи фігурку, майстер вкладає в нюю частинку самого себе. А тому разом з господарем помирає і його оригамі. Японці розповідають, що колись одній дуже впливовій людині за надану послугу було подаровану кулю оригамі. Не знайшовши їй належне призначення, багатій віддав кулю своїй пристарілій матері, яка проживала окремо. Мати повісила кулю в кімнаті над столом. Несподівано багатій захворів. Мати дуже хвилювалася, але зла невістка не впускала її до оселі і нічого не розповідала. Скоро син помер. Коли до жінки прийшли, щоб повідомити цю новину, вона вже все знала. Виявилось, що в ту мить, коли її син помер, куля впала і розлетілась на частинки.
Створюючи оригамі, не можна думати про погане. Жителі Сходу впевнені, що якщо, створюючи оригамі, майстер думав про погане, а потім не спалив свій виріб, а подарував другові, той може захворіти. В свою чергу, захворіє й майстер, якщо його подарунок буде знищено. Тому оригамісти обов'язково просять зберігати подаровану фігурку як талісман і рідко дарують вироби незнайомим людям.
В зв'язку з тим, що в Японії до цих пір вважають оригамі талісманом вдачі та успіху, деякі фірми використовують його в якості торгової марки. Одна із таких марок відома всьому світу, це значок «Міцубісі». Зображення на ньому трьох трикутників, це не що інше, як фігури оригамі.
Варто тільки повірити в силу талісману, і подарунок починає приносити вам приємні сюрпризи. Один з таких сюрпризів описаний в легенді. Один бідний юнак закохався в багату дівчину. Але у нього не було грошей, щоб робити їй дорогі подарунки, а тому він кожного дня приносив і ставив їй на підвіконня букет живих квітів. Коли прийшла зима і квіти зів'яли, він почав виготовляти паперові квіти. Виготовляючи їх він вкладав своє кохання і ніжність. Але дівчина була капризною і ніколи не брала тих квітів. Їх викидала її покоївка.
Та одного разу, коли покоївка забула це зробити, кохана юнака таки взяла квітку в руки і несподівано відчула, що вона насправді має дуже приємний запах. Це був прекрасний паперовий нарцис. Вона не могла повірити в це чудо. Їй здавалося, що цей аромат приніс вітер. І тоді вона поставила квітку до скриньки. Діставши її на слідуючий день, була вражена: запах не зник. Тоді дівчина зрозуміла, наскільки справжнє кохання юнака, і закохалася теж.
Відомі випадки, коли папір намагались використовувати для лікування, і про це також складали легенди. Колись давно говорили, що в одному з давніх селищ вибухнула епідемія холери. Люди помирали і ніхто не міг допомогти. Одного разу біля селища проходили двоє подорожуючих: вчитель та його учень. Дізнавшись про біду, вони вирішили допомогти жителям. Деякий час вони готувалися, а потім наказали селянам в одному порожньому будинку, принести туди навіть тих, хто був уже невзмозі ходити, і добре закрити вікна. Як тільки це було зроблено, вчитель сів посередині будинку в позі лотоса, накреслив на паперовому аркуші якийсь магічний знак, поклав аркуш перед собою і почав медитувати.
Учень майстра запалив вогнище з ріща та соломи. Коли вогонь повністю розгорівся, майстер спалив на ньому аркуш з накресленим на ньому магічним знаком. Дим, який утворився, розійшовся по будинку, почав душити людей. Хворі кашляли, стогнали, деякі, навіть, блювали. Цим димом накрив все селище, читаючи при цьму таємні заклинання. Коли дим розсіявся, люди відчули покращення.
Один з сучасних парапсихологів вирішив виміряти біоенергетику паперових виробів. Він був вражений. Виявилось, що в приміщенні, де є фігурки оригамі, енергетика в багато разів вища, ніж без них.
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали