Дитинство Михайлика (за творами Михайла Стельмаха)
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 30-01-2014, 13:24

Дитинство Михайлика

(за творами Михайла Стельмаха)

«Гуси-лебеді летять...» і «Щедрий вечір» — це дві повісті, в яких Михайло Панасович Стельмах описав своє дитинство, шкільні роки. Ці твори письменник присвятив своїм батькам — Ганні Іванівні та Панасу .. Дем'яновичу.

Книги написані, коли письменникові було вже п'ятдесят чотири роки. З любов'ю і зажурою згадує він своє життя, дитинство, батьків, односельчан, рідне село. Розповідь ведеться від першої особи — це наближає читача до автора.

Михайлик, головний герой творів — звичайний сільский хлопчик. Він жив у бідняцькій сім'ї, не мав змоги ходити до школи — не було у що взутися. Але його батьки дуже хотіли, щоб він вивчився, став людиною. Батько носив його до школи на руках.

І Михайлик порадував батьків: його прийняли відразу до другого класу, бо хлопчик сам вже навчився читати. Та й у другому класі він довго не засидівся...

«Щедрий вечір» — це опис життя Михайлика, учня четвертого класу.

Він дуже любив книги. Разом з дядьком Себастіяном їздив до сусід­нього села в бібліотеку. Там учитель Дмитро Онисимович вибрав йому дві найтовщі книги. Одна з них — п'єси Шекспіра.

Із книжок Михайлик дізнався багато цікавого. І з'явилась у нього мрія — написати таку п'єсу, таку книжку, щоб там були і дядько Себастіян, і дядько Микола, й інші односельці. Хотів він, щоб його п'єси ставили в театрі...

Першу п'єсу написав у четвертому класі... А потім — ще багато-багато книжок.

Мрія здійснилась —його п'єси ставлять в театрі.

 

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів