Маленька господарка (за оповіданням Бориса Грінченка «Сестриця Галя»)
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 30-01-2014, 14:38

Маленька господарка

(за оповіданням Бориса Грінченка «Сестриця Галя»)

Дитячі оповідання Бориса Грінченка мають велику пізнавальну та виховну цінність. Як І. Франко та Панас Мирний, Б. Грінченко акцентує увагу на глибокій порядності дітей із селянських родин, показує, що навіть найсуворіші життєві обставини не можуть зруйнувати тих високостей душі, які успадковані від народу, прищеплені одвічними традиціями, щоденною працею.

Дуже цікавим психологічним дослідженням дитячої душі виявилось оповідання Б. Грінченка «Сестриця Галя». Залишившись напівсиротою, дванадцятирічна Галя стає меншим діткам за матір. І тут розкривається благородне серце малолітньої трудівниці, яка в екстремальній ситуації розгубилася менше, ніж старий батько, і взяла на свої дитячі плечі турботи по господарству та вихованню братика та сестрички.

Поведінка Галі у скрутний час не є випадковою. Батьки виховали її порядною людиною, і це дало свої результати. Незважаючи на свій вік, маленька дівчинка вже є справжнім педагогом. Вона чутливо поставилась і до маленького братика, який плакав і кликав маму, і до сестрички, яка хотіла їсти. Маленька Галя зуміла стримати свої почуття, затаїти своє горе всередині дитячої душі і не дала волю сльозам, які підступали до горла. Вона теж дуже страждала від утрати найдорожчої людини — мами, але, дивлячись на пригніченого горем батька, Галинка не дозволила собі теж впасти у відчай.

В оповіданні «Сестриця Галя» Грінченко виявив себе справжнім знавцем дитячої душі, особливо такої вразливої і чутливої, як Галинчина. Поведінка Галі зовсім не типова для дітей її віку, бо вони самі ще діти і їм властива любов до іграшок, пісень, дитячих розваг. Дітям у цьому віці дуже потрібна любов батьків, бабусь та дідусів, яку вони потім здатні будуть повернути своїм дітям. Але це станеться з часом. Галя ж зробила це, незважаючи на нестачу батьківської любові та ласки. її старий батько, побачивши Галю за роботою, дуже здивувався і, засоромившись своєї бездіяльності, пішов допомагати дочці. Галя ж, бачачи батька, пригніченого смертю коханої дружини та втомленого многолітньою важкою працею, залишила його, щоб той відпочив. Вона вирішила впоратись сама. І саме в цю мить батько зрозумів, що на старшу доньку він може покластися будь-якої миті. Галя не пропаде навіть тоді, коли його вік на цій землі скінчиться. І найголовніше, вона ніколи не залишить свого братика та сестричку напризволяще. Галя стала їм замість матері зараз, у скрутний час, і вони цього ніколи не забудуть. Брат та сестра Галі ще дуже малі, але, коли вони виростуть, ці діти, напевно, так і будуть вважати Галю своєю мамою, а не сестрою. І, таким чином, ці дві маленькі живі істоти не залишаться сиротами, і Галя ніколи не буде відчувати себе самотньою.

Дівчатка-сироти виступають героїнями багатьох оповідань Грінченка. Саме до них письменник виявляє велику батьківську любов, бажаючи довести важливість цієї любові дорослим, яким він радить частіше звертатися до його дитячих оповідань і більше уваги приділяти своїм власним дітям.

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали