Які настрої і почуття викликає оповідання Євгена Гуцала «Хто ти?»
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 31-01-2014, 21:16

Які настрої і почуття викликає оповідання Євгена Гуцала «Хто ти?»

Євген Пилипович Гуцало — письменник з Поділля. Багато писав про дітей і для дітей.

В оповіданні «Хто ти?» він знайомить нас із Галею, котра приїхала до матері. Галя — гарна дівчина. Ось як письменник змальовує її зовнішність: «Дівчина була вогнисто-руда, її коси роздимались хвилями тугого полум'я. Під тим полум'ям світилось чистою білизною напрочуд вродливе обличчя, на якому особливо вирізнялись брови та очі — глибокі й блакитні».

Читаємо оповідання далі — і жах охоплює серце. Виявляється, Галя приїхала до матері, котра її покинула ще маленькою. Відцуралась!

Дівчина виросла і все ж таки захотіла побачити свою матір, познайомитись з нею. Вона дістала адресу. Приїхала...

Але мати її навіть не впізнала, бо лежала хвора. Коли дівчина навідалась до лікарні, хвора виснажена жінка лише запитала: «Хто ти?»

Дуже сумне оповідання. Я читала його з болем у серці — так шкода було Галю. Але ж у неї, виявляється, є братик і сестричка, Галя-молодша.

Дівчинка, ображена матір'ю, могла б поїхати кудись якомога далі від свого болю... Але вона йде до маленьких дітей своєї хворої матері, котра лежить у лікарні і, мабуть, вже не повернеться додому...

Галя розуміє, що повинна потурбуватись про цих дітей. Вона сама пережила суворе дитинство — без тепла і турботи материнської... Тому й хоче зігріти Ілька та Галю-молодшу.

Ось таке оповідання написав Євген Гуцало: воно сумне, аж до сліз... І все ж хочеться сподіватись, що Галя-старша залишиться з маленькими дітьми, зігріє їх. Бо вона цього хоче...

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали