СПУ (Спілка письменників України)-літературне угрупування
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 4-01-2013, 08:43
23 квітня 1932 р. з'явилась постанова ЦК ВКП (б) «Про перебудову літературно-художніх організацій». Її наслідком стало утворення Спілки письменників СРСР, складовою якої стала Спілка письменників України. Обов'язковим для кожного представника Спілки було перебування в лавах комуністичної партії. Видання постанови ЦК в справі літератури означало, що партія перебирає керівництво літературою в свої руки. Гасло «пролетаризації» було відкинуте й йому протиставлене гасло «совєтизації».
Писати за директивними вказівками Центральних органів партії стало обов'язком письменника, ухилитися від якого він не міг. «Хочу» не існувало, існувало тільки «мусиш».
Спілка письменників України (СПУ) – літературна організація України, яка об’єднує письменників, літературних критиків, літературознавців, створена в 1934 р. як складова Спілки письменників СРСР. Мала назву СРПУ (Спілка радянських письменників України). Вищий орган СПУ – з’їзд, виконавчий – правління. В різні часи СПУ очолювали І. Кулик, А. Сенченко, О. Корнійчук, М. Рильський, М. Бажан, О. Гончар, Ю. Смолич, В. Козаченко, П. Загребельний, Ю. Мушкетик, нині – В. Яворівський. Вона розгалужена на обласні організації, має власне видавництво (“Український письменник”), періодичні видання (“Літературна Україна”, “Вітчизна”, “Київ”, “Дзвін”, “Березіль” та ін.). Створена як провідний канал так званої політики партії в галузі художньої літератури, СПУ однією з перших у 80-ті роки розгорнула активну діяльність, спрямовану проти втручання компартії у духовну сферу, у художню творчість, стала одним з осередків національного відродження та розбудови незалежної Української держави.
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів