Роль психолого-педагогічної культури педагога у становленні особистості молодшого школяра.
Додав: maria
Коментарів: 0
Додано: 16-03-2014, 15:09
Роль психолого-педагогічної культури педагога
у становленні особистості молодшого школяра.

Головне завдання вчителя початкових класів - зберегти в кожній дитині ту неповторність і частоту особистості, виховувати загальнолюдські цінності, які притаманні людині на землі.
Приходять у школу діти шестирічного віку. Яким буде навчання для маленького школяра? Як позбавити навчальний процес психологічної напруги? Як викликати у школяра прагнення вчитись, пізнавати нове, спілкуватися в колективі?
Читаючи твори В.Сухомлинського, я знаходжу відповіді на частину своїх запитань. Великий педагог вчив дітей пізнавати красу природи. Природа – складова мудрості, без слів сповнює серце дитини дивною любов’ю.
Уява дитини надзвичайна і багатогранна. І сама вона, як квітка, розкривається на природі.
Психологія дитини – це грунт, на якому сходять зерна добра і зла, мудрості і терплячості, гармонії і щирості. Все це сіє вчитель – батько, мати, педагог, наставник, друг.
Виховні впливи неоднорідні за своєю ідейно–змістовною спрямованістю, що призводять до суттєвих суперечностей у морально–д уховному розвитку людини. Не всім суб’єктам, які впливають на виховання особистості властиві щирість, чесність,доброзичливість і піклування про іншого.
Робота педагога полягає в тому, щоб передбачати такі ситуації, формувати в собі високий рівень педагогічної культури.
В основі етики вчителя лежать гуманістичні цінності: любов до людей, доброта, довіра, розуміння позиції іншого, прагнення до саморозвитку і само актуалізації.
Вчителю слід пам’ятати про особливості емоційної сфери дитини у будь-який віковий період розвитку дитини.
У сучасному світі нових технологій, певних протиріч дитина потребує нових підходів до вирішення певних проблем, як педагогічних так і психологічних.
Вчитель і урок – невід’ємні складові навчального процесу. Багатогранність вчителя – це його творчі пошуки, його уроки, його душевна рівновага, вміння спілкуватися.
Вчитель – вічний учень. І, навчаючись, передати своїм вихованням не лише знання, а й частинку своєї душі, вміння спілкуватися, любити і бути людиною на землі.
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали