Переказ на тему Інформаційні ресурси Інтернету
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 26-07-2013, 15:34

Інформаційніресурси Інтернету

Мабуть, кожному з вас доводилося готуватися до уроку з якогось шкільного предмета, писати реферат або просто шу­кати відповідь на якесь запитання за допомогою бібліотеки.

Це дуже зручно: багато книжок, журналів, газет, на сто­рінках яких міститься потрібна інформація, можна знайти на поличках або замовити в бібліотекаря. З переліком книжок та інших видань, що є в бібліотеці, ви можете ознайомитися в бібліотечному каталозі. Якщо важко знайти матеріали з пев­ного питання, слід звернутися до спеціаліста бібліотеки. Од­нак, на жаль, полички бібліотеки не безмежні, тому інколи трапляється так, що знайти потрібну інформацію все ж таки не вдається.

А тепер уявіть бібліотеку, що охоплює весь світ, не маючи меж. Кожна країна в цій бібліотеці має свої полички. Але матеріали, розміщені на них, не паперові, а електронні. Тобто зберігаються вони в пам'яті комп'ютерів, розташованих у всіх країнах світу. І, як ви вже здогадалися, зветься така бібліоте­ка Всесвітньою комп'ютерною мережею Інтернету.

Отримати матеріали з будь-якого питання в цій мережі дуже просто. Як і в звичайній бібліотеці, беремо каталог, але не книжок і журналів, що є в бібліотеці, а каталог інформа­ційних ресурсів Інтернету. Інформаційні ресурси цієї мережі -це різні види електронної інформації, які зберігаються в па­м'яті комп'ютерів, об'єднаних між собою за допомогою каналів зв'язку та спеціального обладнання. Каталог ресурсів Інтер­нету, як і бібліотечний, складається з тематичних розділів, підрозділів тощо. Наприклад, розділ «Наука і техніка» охоп­лює підрозділи про науково-дослідні організації, конкретні галузі науки (за алфавітом): авіація, астрономія, біологія, гео­графія тощо. Каталог Інтернету може бути паперовим (існують десятки видів таких каталогів) або представленим на дискеті, компакт-диску чи безпосередньо в мережі Інтернет.

Якщо за допомогою каталогів ви не можете знайти інфор­маційних ресурсів Інтернету зі свого питання, звертайтеся до «помічників» - пошукових систем, що теж містяться безпосе­редньо в мережі. Сформулювавши їм запит у вигляді вислову з ключових слів потрібного вам матеріалу або у вигляді речення, ви отримаєте перелік назв та адреси інформаційних ресурсів Інтернету з питань, що вас цікавлять. Користуючись катало­гами і пошуковими системами, ви можете знаходити необхідні вам матеріали як серед українських або російських, так і серед інших (здебільшого англомовних, що становлять близько сім­десяти відсотків) ресурсів Інтернету. От де в пригоді стануть шкільні уроки з англійської мови!

За допомогою адрес інформаційних ресурсів Інтернету, отриманих з каталогів і пошукових систем (або від викладачів, друзів чи з різних видань), ці джерела можна переглядати, роздруковувати на папері і, певна річ, зберігати на диску ком­п'ютера у вигляді файлів.

Важливою особливістю найпопулярнішого нині інформа­ційного ресурсу Інтернету - ШеЬ-сторінок - є широке застосу­вання в них посилань на інші сторінки чи ресурси. Недарма роботу з ^еЬ-сторінками Інтернету часто порівнюють з пла­ванням під вітрилами або ковзанням по хвилях.

Звісно, ми лише частково ознайомили вас із невичерпними можливостями всесвітньої мережі Інтернету, адже загально­відомими є також інші її переваги: електронна пошта, сайти новин, цікаві чат-розмови тощо. Однак сподіваємося, цього вистачило, щоб привернути вашу увагу до рукотворного дива -Інтернету.

(456 слів)                                       ЗаБ. Бєрєзіничєм

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали