Переказ на тему Несподівана зустріч
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 28-07-2013, 15:38

Несподівана зустріч

У природі ще взимку народжується, поволі утверджується й живе передчуття майбутньої весни. Сонце, прибуваючи в середині лютого з кожним днем усе більше й більше, уже го­тується до повернення птахів. Воно будить або й збудило вже десь далеко у світових мандрах їхню свідомість солодким пе­редчуттям польоту на рідну землю, яка є для них єдиною до­рогою, бо лише тут вони співають весільних пісень і лише тут виводять потомство...

Прелюдія весни вичарувала збудливу й гостру красу загад­кової природи, що всміхалася таємницями.

А ця зустріч на вулиці - наче також усміх таємниці.

На довгих ніжках-галузинках ішов назустріч великий птах. Я впізнав у ньому лелеку, званого ще гайстром чи бузьком. Тільки чому цей гайстер записався в пішоходи замість того, щоб міряти крильми небесні простори? І чому йде по втоптано­му сніжку так, як міг би йти навесні по шовковій луговій траві?

Тигристе кошеня випірнуло зі щілини в паркані, примру­жилося, згорнулося пухнастим клубком, і лелека, проходячи мимо, легенько луснув дзьобом його по тім'ю. Кошеня вско­чило назад у щілину в паркані, а лелека незворушно ступав уперед.

Біля колодязя, де сріблилася намерзлою кригою вода, ле­лека спинився. Стрельнув довгою шиєю в один та в другий бік, тоненько клацнув дзьобом. І глянув на вершок клена так, наче хотів дістати щиглика, що метушився на гіллі. Чорно-біло-червоно-жовтий щиглик не звернув ніякісінької уваги на лелеку, і тоді великий птах, наче образившись, знову клацнув дзьобом.

І вже також не звертав увагу на товстодзьобого щиглика, тягнувся поглядом у вечірні небеса. Може, йому вже причу­вався в сизій висоті поклик лелечий. Але ще не час поверта­тися лелекам додому, ще не пора озиватися в небесах. Треба чекати принаймні до кінця березня, а коли весна припізнить­ся, то й довше, лише тоді повернуться побратими додому. Може, тоді повернеться з вирію й лелечиха, на яку він також очікує, зоставшись на зимівлю в селі.

Тужливо подивившись у небо, лелека від криниці поверта­ється назад у бічну вуличку, з якої вийшов. І я бачу тепер, що праве крило в нього раз і вдруге відвисло до самої землі, чер­кнувши чорним пером по снігу. Лелека глухо зашипів, наче розгнівався, підтягнув одвисле крило вгору, приклав до дов­гого тулуба, та скоро воно знову безсило відвисло й знову чер­кнуло чорним пером по білому снігу.

Отже, переламав крило, а тому й не зумів одлетіти до ви­рію наприкінці серпня, зостався на догляд дітей чи дорослих у людському гнізді. Ти ж бач, як призвичаївся до безкрилого свого побуту і як призвичаїлись усі до земного лелеки. Та все ж так і жде на весну, чує її прихід заздалегідь, наслухає піс­ню побратимів у небесах, де ще не скоро їй, скромній і про­стій, появитися... .

Лелека поволі, але впевненою ходою йде по вуличці, скоро й зникає у відчиненій хвіртці якоїсь садиби, а я не можу по­збутися гострого відчуття, що спектр пташиних емоцій близь­кий до людських.

(450 слів)    За Є. Гуцалом
Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів
Популярні матеріали