Збірка диктантів для державної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік НАШЕ СЛАВНЕ МИНУЛЕ Перед походом
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 12-05-2014, 22:48

Збірка диктантів длядержавної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік

НАШЕ СЛАВНЕ МИНУЛЕ

Перед походом

Минуло тiльки два тижнi, а вже готовi до походу в море пiв­сотнi добрих чайок1.

Сулима передав Сiч наказному отамановi й одного ранку, забравши на чайки двi з половиною тисячi товариства, зiйшов на найбiльшу з них, щоб оглянути все вiйсько.

Велична й могутня була постать запорозького ватажка. На засмаглому обличчі вирізнялися великі блискучі очі. Срiбна булава, що блищала в його дужiй руцi, нагадувала всiм про ве­лику владу запорозького кошового отамана.

Упевнившись, що все впорядковано добре, кошовий зняв шапку й перехрестився на схiд сонця. Там, за Днiпром, саме вставало сонечко й грало рожевим промiнням по рiвнiй, як скло, пеленi Днiпра, звеселяючи своїм сяйвом розлогi, укритi зелени­ми плавнями береги широкої рiчки.

Отаман перехрестився, i всi козаки поскидали шапки й поча­ли хреститися, посилаючи рiднiй Українi своє останнє вiтання.

Одягнувши шапку, кошовий махнув булавою i вмить сотнi весел, ударивши в прозорi хвилi рiчки, заблищали срiбною сльо­зою, а блискуча пелена Днiпра скаламутилася. Чайки рушили від Січi й розбiглись аж до плавнiв, укривши широкий Днiпро червоними козацькими жупанами.

1 Іменник чайка в множині наголошується двояко: чайки і чайки.

 

161 слово                                       За А. Кащенком

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів