Збірка диктантів для державної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ Тарас Шевченко
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 12-05-2014, 22:58

Збірка диктантів длядержавної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ

 Тарас Шевченко

Тарас Шевченко народився на українській землі, під україн­ським небом, проте він належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства й у пошані всього людства знахо­дять своє безсмертя.

Народжений матір’ю-кріпачкою і сам кріпак, він став борцем, революціонером титанічної сили. Його боялися царі, його жаха­лись і смертельно ненавиділи кріпосники. Коли Тараса Шев­ченка відправили в солдати, мабуть, ті вінценосні кати вважали, що звідти йому вже не буде вороття. Проте поет повернувся до своєї рідної України вогненною піснею, віщим незбореним словом.

У тій невеликій книжці, ім’я якій «Кобзар», клекоче ціле море горя народного. У ній порив до свободи, мудрий роздум гума­ніста й ніжна, чарівна краса української пісні.

Винятковими є місце Тараса Шевченка в житті українського народу та його творчість. Характеризуючи її, бачиш, що є творчість, яка не відцвітає, що в духовній сфері є явища, подібні до тих не­погасних вічнодіючих вулканів, надра яких завжди пашать вогнем і розжеврюють уночі хмари над собою, мов велетенські маяки.

152 слова                                         За І. Ковалем

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів