Збірка диктантів для державної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ Піонер на ниві електроніки
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 12-05-2014, 23:00

Збірка диктантів длядержавної підсумкової атестації з української мови 9 клас 2014 рік

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ

Піонер на ниві електроніки

Утілення ідеї дальнобачення спільне колективне дітище багатьох учених і радіоентузіастів різних країн. Та вперше у сві­ті створити повністю електронну систему передачі на відстань рухомого зображення і, крім того, навіть здійснити його прак­тичну трансляцію пощастило лише Борисові Грабовському — сину поета Павла Грабовського.

1924 року він винайшов пристрій, що став основою переда­вальної телевізійної трубки. Учений змусив промінь рухатися поверхнею надчутливої металевої пластинки, на яку проектува­лося зображення. Незабаром наш земляк і його друзі отримали вітчизняний, а потім міжнародний патент на винахід.

Минув час, і шістдесятирічний учений, на превеликий подив, читає в книжці Уїлсона, яка, можливо, потрапила йому до рук випадково, про те, що винахід, зроблений ним раніше, немовбито здійснили американці! Обурений несправедливістю, він розпо­чинає боротьбу, захищаючи не лише особисту славу, а й пріори­тет вітчизняної науки та техніки.

Крапку в суперечках про авторство винаходу телебачення поставила ЮНЕСКО — Організація Об’єднаних Націй із питань освіти, науки і культури: вона юридично визнала першість за Бо­рисом Грабовським. Як бачимо, сина видатного українського поета-революціонера по праву вважають одним із піонерів на ниві електроніки.

164 слова                      Всеукраїнський радіодиктант

Схожі матеріали:
Меню
Архів матеріалів