Шановні відвідувачі сайту!!!

На даному сайті розміщені план-конспекти уроків, короткий та повний обсяг творів із шкільної програми, біографії та портрети письменнників, матеріали для підготовки до ЗНО, багато теоретичного матеріалу з української мови і літератури, літературні ігри, матеріали для проведення гурткової роботи, календарне планування на всі предмети, презентації для уроків, дуже багато творів за шкільною програмою та багато іншого цікавого матеріалу. Маєте пропозиції та побажання пишіть адміністратору, всі вони будуть обов'язково враховані!!!

P.S. Вибачте за рекламу на сайті. Це необхідність для подальшого сталого розвитку даного ресурсу.

«Пандора» за поемою Овідія «Метаморфози» урок з позакласного читання для 4 класу
Додав: admin
Коментарів: 0
Додано: 7-09-2015, 23:56

Пандора 

Міф Стародавньої Греції


Коли Прометей викрав для смертних божественний вогонь, навчив їх мистецтвам і ремеслам і дав їм знання, щасливішим стало життя на землі. Зевс, розгніваний вчинком Прометея, жорстоко покарав його, а людям послав на землю зло. Він повелів славному богу-ковалю Гефесту змішати землю і воду і зробити з цієї суміші прекрасну дівчину, яка мала б силою людей, ніжним голосом і поглядом очей, подібним погляду безсмертних богинь. Дочка Зевса, Афіна Паллада, повинна була виткати для неї прекрасну одяг; богиня любові, золота Афродіта, повинна була дати їй чарівну красу; Гермес – дати їй хитрий розум і спритність. Негайно ж боги виконали повеління Зевса. Гефест зробив із землі надзвичайно прекрасну дівчину. Оживили її боги. Афіна Паллада з харитами зодягли дівчину в сяючі, як сонце, одяг і наділи на неї золоті намиста. Ори поклали на її пишні кучері вінок з весняних запашних квітів. Гермес вклав їй в уста брехливі і повні лестощів мови. Назвали боги її Пандорой, так як від усіх їх отримала вона дари1. Пандора мала принести з собою людям нещастя. – Коли це зло для людей було готове, Зевс послав Гермеса віднести Пандору на землю до брата Прометея, Епіметею. Мудрий Прометей багато разів застерігав свого нерозумного брата і радив йому не приймати дарунків від громовержця Зевса. Він боявся, що ці дари принесуть з собою людям горе. Та не послухався Епіметей ради мудрого брата.

 Забрала його своєю красою Пандора, і він взяв її собі в дружини. Незабаром Епіметей дізнався, скільки зла принесла з собою Пандора людям. У будинку Епіметея стояв великий посудину, щільно закритий важкою кришкою; ніхто не знав, що в цій посудині, і ніхто не наважувався відкрити його, так як всі знали, що це загрожує бідами. Цікава Пандора таємно зняла з посудини кришку, і розлетілися по всій землі ті лиха, які були колись в ньому укладені. Тільки одна Надія залишилася на дні велетенського судини. Кришка посудини знову зачинилися, і не вилетіла Надія з будинку Епіметея. Цього не побажав громовержець Зевс. Щасливо жили раніше люди, не знаючи зла, важкої праці і згубних хвороб. Тепер міріади лих поширилися серед людей. Тепер злом наповнювалися і земля, і море. Непроханими і вдень, і вночі приходять до людей зло і хвороби, страждання несуть вони з собою людям. Нечутними кроками, мовчки приходять вони, так як позбавив їх Зевс дару мови, – він створив зло і хвороби німими.

 

 

1Пандора значить – наділена всіма дарами.

 

Інформація
Відвідувачі, Ви також можете залишити коментар до даного матеріалу
 Залишити коментар
Схожі матеріали:
Меню
Авторизація
Архів матеріалів
Популярні матеріали
Яндекс.Метрика

загрузка...